logowanie rejestracja

Poland 2016

W dniach 22-23.09.2016 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja „Poland 2016”.

Cisco oraz TRECOM będąc złotym partnerem współuczestniczyli w tym wydarzeniu. Piotr Wachowiak wraz z Kasią Kaczmarek przedstawili prelekcję o trzech siostrach. Teraz już nie jest to tajemnicą, że są nimi matematyka, informatyka i elektronika.

Termin „Internet of Things” – czyli IoT został użyty po raz pierwszy przez brytyjskiego przedsiębiorcę i twórcę start-upów Kevina Ashtona w 1999 roku.

Istnieje także termin Internet Wszechrzeczy (ang. Internet of Everything – IoE), będący określeniem na sieć ludzi, procesów, danych i rzeczy podłączonych do internetu. Termin ten powstał pierwotnie w firmie CISCO i jest obecnie bardzo często używany zamiennie z terminem Internet przedmiotów.

Podstawowym celem Internetu rzeczy jest stworzenie inteligentnych przestrzeni tj. inteligentnych miast, transportu, produktów, budynków, systemów energetycznych, systemów zdrowia czy związanych z życiem codziennym. Podstawą rozwoju inteligentnych przestrzeni jest dostarczenie technologii, która zapewni ich realizację.

Systemy realizacji Internetu rzeczy są praktycznie nieograniczone i obejmują między innymi:
  • Inteligentne domy, inteligentne budynki
  • Inteligentne miasta
  • Inteligentne sieci zdrowia
  • Inteligentne przedsiębiorstwa, inteligentny przemysł
  • Inteligentne systemy energetyczne
  • Inteligentne systemy pomiarowe
  • Monitorowanie środowiska, monitorowanie zagrożeń

Szacuje się, że w 2020 roku będzie podłączonych do sieci od 25 mld do 50 mld urządzeń. W 2016 roku wartość rynku IoT szacuje się na 200 mld dolarów, a w 2019 roku na 1,3 bln dolarów.

Komentarze  

#1 www.trecom-lab.pl - Poland 2016Lorena 2018-03-29 20:03
I every time spent my half an hour to read this webpage's articles every
day along with a mug of coffee.

My web-site Donnell
Cytować