login register

Aktualności

17-05-2018

Wykorzystanie chmur i wirtualizacja jest dla firm skuteczną metodą obniżenia kosztów rozwoju i utrzymania systemów informatycznych. Stwarza jednak nowe, poważne problemy w obszarze bezpieczeństwa. Zabezpieczenia wbudowane w środowiska wirtualne w praktyce nie ograniczają możliwości wykonywania ataków. W środowiskach wirtualnych występują zagrożenia analogiczne do tych w systemach fizycznych (m.in. DoS, szkodliwe oprogramowanie, wykorzystanie podatności, itp.). Stosowanie konwencjonalnych środków ochrony (np. urządzeń firewall i IPS) jest niezgodne z „filozofią” środowiska wirtualnego, generuje wysokie koszty wdrożenia i utrzymania oraz znacząco ogranicza swobodę rozwoju wirtualnego środowiska IT. Efektywna ochrona środowisk wirtualnych (m.in. farm serwerów, centrów danych i chmur hybrydowych) wymaga zastosowania nowej generacji zabezpieczeń, dostosowanych odpowiednio do specyfiki chronionego systemu informatycznego. Potrzebne jest zastosowanie zabezpieczeń działających wewnątrz środowiska wirtualnego, które zapewnią jego swobodny rozwój bez obniżenia bezpieczeństwa, a także dostosowują się do dynamiki zmian tego środowiska. W trakcie seminarium w praktycznym ujęciu zostaną omówione zabezpieczenia nowej generacji przeznaczone dla środowisk wirtualnych (VMware, Microsoft) oraz przedstawione zostaną dobre praktyki projektowania i wdrażania zabezpieczeń Deep SecurityTM 10. Firmy Trend Micro.

26-01-2017

Firma Trecom Poznań ma zaszczyt zaprosić na bezpłatne warsztaty dotyczące budowy serwerownie w firmie. Podczas szkolenia poruszymy takie tematy jak:


  • Co składa się na serwerownie, jej funkcje, zalety posiadania, kiedy firma staje przed wyzwaniem jej budowania.
  • Wszystko o miejscu, pomieszczeniu, rozmieszczeniu urządzeń, bilansach mocy oraz wymaganiach formalnych do przeprowadzeniu takiej inwestycji.
  • Ile będzie to kosztować? Poznamy koszty budowy i utrzymania, wyjaśnimy co to jest współczynnik PUE, jak schłodzić pomieszczenie, jaki powinien być UPS, rodzaj podłogi i systemów przeciw pożarowych i co powinniśmy wymagać od wykonawców tego typu inwestycji.
  • Pokażemy na przykładzie projekt serwerowni 30kW analizując krok po kroku wszystkie elementy składowe oraz ich kosztów utrzymania.
  • Przedstawimy możliwości finansowania tego typu inwestycji nie tylko za gotówkę. Po wydarzeniu zapraszamy do wspólnej dyskusji, odpowiemy na pytania uczestników oraz zapraszamy na lunch kończący szkolenie i zwiedzanie Centrum Innowacji i Szkoleń.

Zapraszamy Serdecznie

07-12-2016

Next Generation Firewall
(Advanced Endpoint Protection)

Firma Trecom Wrocław oraz Palo Alto Networks mają zaszczyt zaprosić na warsztaty „Ultimate Test Drive”, na których zdobędą Państwo cenne doświadczenie z zakresu rozwiązań Palo Alto Networks - platformy bezpieczeństwa nowej generacji. Warsztaty mają charakter techniczny, umożliwiający zdobycie praktycznej wiedzy na temat niezaprzeczalnej wartości zapobiegania oraz wykrywania exploitów i malware na stacjach końcowych za pomocą rozwiązania nowej generacji zastępującego obecne systemy antywirusowe.

25-10-2016

Firma Trecom Poznań oraz Palo Alto Networks mają zaszczyt zaprosić na warsztaty „Ultimate Test Drive”, na których zdobędą Państwo cenne doświadczenie z zakresu rozwiązań Palo Alto Networks - platformy bezpieczeństwa nowej generacji. Warsztaty mają charakter techniczny, umożliwiający zdobycie praktycznej wiedzy na temat niezaprzeczalnej wartości zapobiegania oraz wykrywania nieznanych zagrożeń, ataków aplikacyjnych "zero-day", APTs i innych zaawansowanych cyberataków. Dodatkowo nauczą się Państwo powiązywania ich z konkretnymi użytkownikami i urządzeniami tak, by można było skutecznie je zatrzymać.

27-09-2016

Flash to najszybszy współczesny nośnik danych dostępny dla przedsiębiorstw. Przewiduje się, że w niedługim czasie zastąpi on całkowicie klasyczne szybkoobrotowe dyski SAS (10000rpm i 15000rpm), podobnie jak niegdyś płyty CD zastąpiły dyskietki, a następnie klucze USB zastąpiły płyty. Tak samo również jak dyski SAS wyparły stosowane niegdyś powszechnie dyski FC. Współcześnie Flash w różnych postaciach (np. karty PCI, dyski SSD) najczęściej używany jest do punktowej akceleracji środowiska przetwarzania danych. Punktowej, ponieważ technologia ta była dotychczas stosunkowo droga – jednak jak zawsze w technologii, tak i tu – parametr ceny traci z czasem na znaczeniu. Już dziś w portfolio NetApp dostępne są rozwiązania typu All-Flash (w całości zbudowane w oparciu o technologię Flash), które tańsze są od ich hybrydowych odpowiedników. NetApp niniejszym proponuje już wizję przyszłości klientom i daje im możliwość budowania Centrów Danych All-Flash. Na warsztatach zaprezentujemy najnowsze technologie przechowywania danych, rozwiązań bazujących na Flash oraz metod współpracy z Chmurą i demo systemów AllFlash – EF560 oraz AFF. Zapraszamy serdecznie na bezpłatne warsztaty by móc przybliżyć technologię Flash.

22-09-2016

W dniach 22-23.09.2016 na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się konferencja „Poland 2016”.

Cisco oraz TRECOM będąc złotym partnerem współuczestniczyli w tym wydarzeniu. Piotr Wachowiak wraz z Kasią Kaczmarek przedstawili prelekcję o trzech siostrach. Teraz już nie jest to tajemnicą, że są nimi matematyka, informatyka i elektronika.


czytaj na blogu